پیش بینی مالی استارت آپ

پیش‌بینی مالی یعنی پیش‌بینی کلیه هزینه‌ها و درآمدهای استارت‌آپ در آینده که به عنوان یک ابزار تحلیلی در اختیار بنیان‌گذاران و مدیران مالی استارتاپ‌ امکان بررسی عملکرد فعلی و مقایسه آن با عملکرد گذشته را می‌دهد و مانند یک نقشه راه مالی از آن برای پیش‎‌بینی مسیر مالی استارتاپ در آینده استفاده می‌کنند.

پيش‌بيني مالي به بنیان‌گذاران استارت‌آپ کمک می‌کند که مجموع سرمایه‌ی مورد نیاز برای پیاده‌سازی تا به سود رسیدن استارت‌آپ را اندازه‌گیری نمایند و تخمین بزنند که کسب و کار در زمان سود دهی و در اوج خود چقدر حاشیه‌ی سود دارد. لذا پيش‌بيني مالي به بنیان‌گذاران استارت‌آپ کمک می‌کند تا جذابیت اقتصادی کسب و کار را بررسی کنند چرا که پیش بینی مالی یک کسب و کار در بسیاری از موارد خودش هدف راه‌اندازی می‌باشد و کسب و کارهائی که جذابیت اقتصادی و مالی مناسب را نداشته باشند با این خطر مواجه هستند که سرمایه‌گذاران علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در آنها نشان ندهند و از طرفی کارکنان و هم بنیان‌گذاران در صورت عدم کفایت مالی با استارت‌آپ همراه نخواهند شد و چه بسا ایده استارت‌آپی هیچ وقت به مرحله پیاده‌سازی نرسد. فایل پیش‌بینی مالی استارت‌آپ را در یک نگاه کلان می‌توان بصورت ساختاربندی اطلاعات اولیه و فرضیات مدل و جمع‌آوری و ثبت داده‌های مالی طرح کسب و کار در نظر گرفت. گام‌های عملیاتی طراحی یک فایل پیش‌بینی مالی شامل طراحی ساختار ورودی‌های مدل مالی، استراتژی و محاسبه‌ی نرخ‌های رشد در بخش‌های مختلف، پیش‌بینی تمامی هزینه‌های ثابت و متغیر، پیش‌بینی جریان‌های فروش و درآمدی، پیش‌بینی سود، زیان و جریانات نقدی، پیش‌بینی شاخص‌های کلیدی، تخمین میزان سرمایه و زمان اتمام آن، تحلیل حساسیت و نمودارها و گراف‌ها می‌باشد. در این بخش از وب‌سایت ندیم آروین با ساختاربندی مالی کسب و کار از جمله انواع هزینه‌های کسب و کار، انواع درآمدهای کسب و کار، تخمین اندازه بازار به منظور پیش‌بینی مالی و آینده مالی استارت‌آپ آشنا می‌شویم.

بیشتر بخوانید

دسته بندی های مرتبط

تخمین اندازه بازار

تخمین اندازه بازار

انواع درآمدهای کسب و کار

انواع درآمدهای کسب و کار

انواع هزینه‌های کسب و کار

انواع هزینه‌های کسب و کار

مطالب و مقالات

پیش‌بینی مالی استارتاپ

پیش‌بینی مالی استارتاپ


موفقیت در کسب و کار رویایی است که به واقعیت تبدیل می‌شود، اگر به آن عشق بورزید و با انگیزه به آن بپردازید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، پیوستگی و تلاش مستمر است. رویای یک کسب و کار چشم اندازی در ذهن، اشتیاقی در قلب و استقامتی برای حرکت کردن در شما ایجاد می‌کند. کافیست سدهای ذهنی خود را بشکنید و از دیوارهای قطور عادت و یکنواختی عبور کنید، آنگاه می‌توانید در دریای زلال موفقیت تنی به آب بزنید. یا لطیف

کلیه حقوق وب سایت برای ندیم آروین محفوظ است
ندیم آروین